“आईएमई पे गरौँ, व्यवसाय बढाऔँ” भन्ने नारा सहित आईएमई पे को बी टु बी सेवा शुरु

  • Feb 8
  • 0
  • admin

आईएमई पे गरौँ, व्यवसाय बढाऔँभन्ने नारा सहित आईएमई पे को बी टु बी सेवा शुरु

काठमाण्डौँ, २४ माघ २०७४ : नेपालकै पहिलो भुक्तानी सेवा प्रदायक (PSP) का रूपमा लाइसेन्स प्राप्त कम्पनी आईएमई डिजिटल सोलुसन लिमिटेडद्वारा निर्मित तथा सञ्चालित मोबाइल वित्तीय सेवामा आधारित आईएमई पे ले आफ्नो बी टु बी सेवा सुरुवात भएको घोषणा गरेको छ । आईएमई पे मूलत: एजेन्टको मदतबाट अथवा सेवाग्राही स्वयंले विभिन्न किसिमका भुक्तानी गर्न सहयोग गर्ने लक्ष्य सहित निर्मित  मोबाइल वित्तीय सेवा भए तापनि, आईएमई पे ले देशव्यापी रूपमा सम्भावित व्यवसायहरूलाई आईएमई पे का टच पोइन्टहरूको सञ्जालमा जोडिनका लागि “आईएमई पे गरौँ, व्यवसाय बढाऔँ” भन्ने नारा सहित आफ्नो बी टु बी सेवालाई सेवा सञ्चालन गर्ने उद्घोष गरेको छ ।

बी टु बी सेवाको सुरुवातसँगै, आईएमई पे टच पोइन्टको सञ्जालले थोरै मात्रामा रकम ट्रान्सफर गर्ने कार्यदेखि लिएर बिजुली, इन्टरनेट, डिटिएच इत्यादिको बिल भुक्तानी गर्ने अनि समय र पैसाको वचत गर्दै सेवाग्राहीहरूको दैनिक जीवनलाई सहज तुल्याउन मदत गर्ने तथा रिचार्ज गर्ने लगायतका सुविधाहरू समेत थुप्रै भुक्तानी सम्बन्धी सेवाहरू उपलब्ध गराउन सक्नेछन् । आईएमई पे का टच पोइन्टले वालेट दर्ता गर्ने, क्यास इन  र क्यास आउट जस्ता मोबाइल मनी सम्बन्धी सेवाहरू पनि आफ्ना सेवाग्राहीहरूलाई उपलब्ध गराउन सक्नेछन् । आईएमई पे को टच पोइन्टले कम्प्युटरको प्रयोग गरेर आईएमई पे वेब पोर्टल मार्फत् अथवा स्मार्ट फोनको प्रयोग गरेर मोबाइल एप मार्फत् पनि यस्ता सेवाहरू प्रदान गर्न सक्दछन् । जी टु पी (G2P), पी टु जी (P2G) र पी टु पी (P2P) सम्बन्धी भुक्तानीहरूका साथै ग्रामीण/सेवामा न्यून पहुँचयुक्त स्थानमा रहेका सेवाग्राहीहरूलाई सामाजिक सुरक्षा सम्बन्धी रकमको वितरण प्रभावकारी रूपमा सिधै भुक्तानी गर्न समेत आईएमई पे सक्षम छ ।

आईएमई पे को देशभरि नै १३५०० भन्दा बढी टच पोइन्ट सहितको मजबुत सञ्जाल रहेको छ र त्यसमा ७००० भन्दा बढी रेमिटेन्स एजेन्टहरू रहेका छन् । आफ्ना सेवाग्राहीहरूसित अझ नजिक पुग्नका लागि आईएमई पे ले आफ्नो विद्यमान रेमिटेन्स एजेन्टहरूको सञ्जालको दायरा भन्दा बाहिर गैर वित्तीय क्षेत्रको सञ्जालमा समेत आफ्नो क्षेत्रलाई विस्तार गर्ने योजना बनाएको छ । अत: त्यसका लागि मझौला र साना खालका किराना पसलहरूदेखि लिएर पुस्तैनी व्यवसायहरू, क्याफेहरू, मेडिकल स्टोरहरूका साथै यस्ता खुद्रा टच पोइन्टहरू सञ्चालन गर्न सक्ने देशभरिका सम्भावित वितरकहरू समेत यस सञ्जालमा जोडिन सक्दछन् र आफ्नो व्यवसाय विस्तारमा एउटा आयाम थप्न सक्दछन् ।

युकेएड सक्षम वित्तीय सेवामा पहुँच नामक कार्यक्रमको प्राविधिक तथा वित्तीय सहयोगमा मोबाइल मनी सेवा “आईएमई पे” को निर्माण तथा सञ्चालन गरेको आईएमई डिजिटल सोलुसन लिमिटेडलाई नेपाल राष्ट्र बैंकबाट २०७४ साल असारमा भुक्तानी सेवा प्रदायकको कार्य गर्ने अनुमतिपत्र प्रदान गरिएको थियो । नेपाल राष्ट्र बैंकको “भुक्तानी तथा फर्छ्यौट विनियमावली २०७२” अन्तर्गत दूरसञ्चार सञ्जालको माध्यमबाट मोबाइल वालेट कार्य गर्नका लागि आईएमई डिजिटलले देशकै पहिलो भुक्तानी सेवा प्रदायकका रूपमा अनुमतिपत्र प्राप्त गरेको थियो ।

 

आईएमई डिजिटल सोलुसन लिमिटेडका बारेमा

नेपाल राष्ट्र बैंकबाट अनुमति प्राप्त आईएमई डिजिटल सोलुसन लि. आईएमई समूह अन्तर्गतको डिजिटल वित्तीय सेवा प्रदायक संस्था हो । यसले व्यक्ति-व्यक्तिका बीचमा हुने सामान्य रकम ट्रान्सफरदेखि लिएर विभिन्न अनलाइन तथा भौतिक स्टोरहरूमा भुक्तानी गर्ने, मोबाइल फोन रिचार्ज गर्ने र घरायासी बिलहरूको भुक्तनी गर्ने सम्मका भुक्तानी कार्यहरूमा सहयोग पु-याउँछ । आईएमई डिजिटलले वित्तीय सेवाहरूको पहुँच सर्वसाधारण सम्म पु-याउनुका साथै बैंकिङ पहुँच नपुगेका नेपाली जनताका साथै नेपालको वित्तीय समावेशीकरणमा योगदान पु-याउने लक्ष्य लिएको छ ।

 

IME pay announces the introduction of its B2B services

KATHMANDU, February 7, 2018: IME pay, a mobile financial service   platform developed and operated by IME Digital Solution Limited, Nepal’s first licensed Payment Service Provider (PSP) has announced the launch of its B2B services. Though it is a mobile  financial services platform  that aims at facilitating various payments through agent assisted as well as self-served modes, IME pay is announcing the introduction of its B2B services, inviting potential businesses to join IME pay touchpoint network nation-wide.

With the start of B2B services, IME pay touchpoint network will now be able to offer myriad of payment services ranging from small value money transfer, bill payments such as electricity, internet, DTH etc. and recharge services to customers that is expected to ease their daily lives while saving time and money.  IME pay touchpoint will also be enabled to provide mobile money services like wallet registration, cash-in and cash-out services to their customers. An IME pay touchpoint can offer these services by accessing IME pay’s web portal through a computer or simply with the help of a mobile app through a smartphone. IME Pay is also poised to effectively address G2P, P2G and P2P payments, including direct disbursement of social protection payments to beneficiaries in rural/underserved locations.

IME pay already has a strong network of 13500+ touchpoints across the country that includes 7000+ remittance agents. IME pay now plans to increase its retail footprint in to non-financial retail network, beyond its existing remittance agent network in order to be further closer to its customers.  IME pay is henceforth, inviting medium to small retail outlets ranging from groceries, mom and pop stores, cafes, medical stores etc as well as potential distributors who can manage  such retail outlets from all over the country to join its network and add an avenue to increase their business.

IME Digital Solution Limited that has developed and introduced mobile money service “IME pay” with technical and financial support from UKaid Sakchyam Access to Finance Programme, was granted with Payment Service Provider (PSP) license by Nepal Rastra Bank in June, 2017. IME Digital obtained the operating license under NRB’s “Payments and Settlement Bylaw 2072” for wallet service through mobile telephony network making it the 1st licensed PSP of the country.

About IME Digital Solution Limited

IME Digital Solution Ltd. licensed by Nepal Rastra Bank is a digital financial services wing of IME Group that facilitates payments ranging from simple person-to-person transfers, payments to various online and physical stores, mobile recharge and utility bill payment. IME Digital aims to make financial services accessible to common mass including the unbanked and under banked people of Nepal and contribute to financial inclusion in Nepal.

 

Leave A Comment

X